NJS:n juniorit filmitähtinä

Seuran juniorit osallistuivat Palloliiton ja Helsingin Sanomien yhteistyössä tekemään ”Täällä puhutaan palloa” -videon mainoskuvauksiin. 

Kuvaukset tapahtuivat Myllypurossa 23.5.2007 ja filmiä esitettiin Olympiastadionilla kesäkuun alussa Serbia ja Belgia EM-karsintaotteluiden yhteydessä. Kuvattavien valintatilaisuus pidettiin Klaukkalassa toukokuussa. Sieltä mukaan pääsi kaikkiaan 12 NJS:n pelaajaa.

Pelaajat esittelivät taitojaan n. 40 sekuntia kestävässä spotissa ja pelaajilla oli varmaan  mielenkiintoinen iltapäivä uuden kokemuksen parissa.

Nyt videon voi katsoa Helsingin Sanomien luvalla myös tältä NJS:n sivulta. Sitä varten tarvitset Applen Quicktime-ohjelman, jonka voi ladata ilmaiseksi sekä PC:lle että Macille, ellei sitä ole jo tietokoneessasi.

snadi logo