NJS etsii päätoimista valmentajaa

NJS etsii päätoimista valmentajaa. NJS on noin 1000 pelaajan seura. Olemme ottaneet viime vuosina merkittäviä kehitysaskeleita ja
tavoitteemme on olla tulevaisuudessa laadukas kilpaseura.

NJS panostaa valmentajien kehittymiseen seuran sisäisillä koulutuksilla. Valmennusmetodinkouluttamisessa teemme yhteistyötä EPS:n kanssa ja kouluttajanamme toimii Jose Riveiro. Koko kauden kestävä jatkuva koulutus takaa valmentajana kehittymisen. NJS:n strategiaan onkin kirjattu yhtenä isona asiana valmentajakehitys.

2017 uusittu lämmitettävä tekonurmi, 80mx55m oma halli, sekä useat nurmikentät mahdollistavat laadukkaat olosuhteet käyttöösi ympärivuotisesti.

Etsimme päätoimista valmentajaa määräaikaiseen työsuhteeseen. Valmentaja vastaa F8-F9 joukkueiden toiminnasta, toimien molempien joukkueiden vastuuvalmentajana. Tämän lisäksi valmentaja tekee 1/3 seuralle töitä. Seuralle tehtävä työnkuva määritellään yhdessä valmentajan kanssa tämän erikoisosaamisen mukaan. Apuna molemmissa joukkueissa on innokkaat apuvalmentajat sekä seuran tuki.

Valmentajalta odotamme kovaa halua kehittyä ja omaksua uusi tapa ajatella futista. Tehtävä vaatii omaa autoa ja sujuvaa suomenkielen taitoa.

Työsuhde alkaa 1.2.2018 alkaen

Hakemukset palkkatoiveineen 15.1.2018 mennessä s-postilla valmennuspäällikölle

Mikko Manninen
Valmennuspäällikkö NJS
mikko.manninen@njs.fi
0405880849