NJS P10 / F9

NJS P10/F9 on vuonna 2010 syntyneiden poikien ikäkausijoukkue. Joukkueen koko on tällä hetkellä noin 50 pelaajaa.  Harjoittelemme pääosin Klaukkalassa ja Nurmijärvellä, pelaamme Opel-liigaa neljällä tasojoukkueella ja osallistumme aktiivisesti turnauksiin eri puolilla Etelä-Suomea. Tervetuloa mukaan!

Voit seurata matkaamme myös Facebookissa osoitteessa https://www.facebook.com/NJSP10/

P10/F9 Joukkueen pelaajat kaudella 2018-2019

 #2  Oskari A.J. Laurila
 #3  Luka Kopsala
 #4  Topias Leinonen
 #5  Otso Kivistö
 #7  Rasmus Roulamo
 #8  Mico Akseli Puusaari
 #9  Mauno Miettinen
#10 Olli Viertonen
#11 Matias Ruotsalainen
#12 Jussa Stormbom
#13 Sampo Ahonen
#14 Leo Lehto
#16 Jere Nästi
#16 Topias Mustakari
#17 Joonatan Ahonen
#18 Kasper Aleksander Lind
#19 Oliver Ryynänen
#20 Eeli Turunen
#21 Oskari Forslund
#22 Aatos Kinnunen
#23 Theo Turunen
#24 Väinö Immonen
#26 Sisu Juutilainen
#27 Oliver Laapas
#28 Aaro Ämmälahti
#29 zakaria suliman
#30 Niila Syväkangas
#33 Onni Mäkelä
#36 Penna Katajala
#38 Kaspar Koger
#39 Francis Kopola
#41 Aleksi Uotila
#42 Niklas Lallukka
#43 Mijo Tynninen
#44 Aleksi Oksanen
#47 Ukko Ahro
#48 Niko Eskelinen
#49 Jamie Reijonen
#50 Leon Salminen
#51 Antti Forsström
#52 Joonas Nenonen
#72 Elmo Tapani Markus
#73 Eevert Routama
#78 Lucas Viita-aho
#89 Emil Vanhala
#99 Aarni Raatikainen

Harjoitusajat syys 2018- kevät 2019

Ma 16.45-18.15 Klaukkalan jalkapallohallissa

Ti 16.45-18.15 Klaukkalan jalkapallohallissa (erillismaksullinen lisätoimintavuoro, halukkaat yhteys Akiin)

To 18.30-20.00 Klaukkalan ulkotekonurmella

Toivotamme kaikki innokkaan pikkupalloilijat tervetulleeksi joukkueeseen. Mukaan tuleminen on helppoa, riittää että joko tulee paikalle harjoituksiin (mielellään urheiluvarusteissa ja pallon kanssa), tai ottaa yhteyttä jompaan kumpaan Jojoon (p10.jojo.njs@gmail.com) – tai sivuilta löytyvän lomakkeen kautta. Nähdään kentän laidalla!

Vuoden 2018-2019 harjoitusmaksut:

50 € liittymismaksu (jolla saa pelipaidat ja sukat), kuukausimaksu 50€.

Koko kauden  seuran jäsen- ja toimintamaksut yhteensä 195 €/vuosi (15.4. jälkeen mukaan tuleville 140 €/ loppuvuosi)

Maksuihin sisältyvät kotipelit, sekä osa turnauksisista. Osaan vieraspeleistä peritään osallistumismaksu 15€/turnaus/ilmoittautunut pelaaja)

Joukkueen toimihenkilöinä toimivat seuraavat henkilöt:

Joukkueenjohtaja
Miettinen Pasi
pasi.o.miettinen@gmail.com
040-519 8451

Joukkueenjohtaja
Routama Ville
ville.routama@rudus.fi
050-401 5459

Vastuuvalmentaja
Käyrä Aki
aki.kayra@gmail.com
050-369 1733

Valmentaja
Kopsala Henri
henri.kopsala@pekkaniska.com
040-776 6918

Valmentaja
Laurila Susanna
susanna.laurila@kummit.fi
040-179 7914

Valmentaja
Lehto Jenni
jena.lehto@gmail.com
040-529 7502

Valmentaja
Lind Kari
Kari.lind@nordea.fi
050-577 6527

Valmentaja
Roulamo Jukka
jukka.roulamo@hotmail.com
040-835 7404

Valmentaja
Ryynänen Juha
juha@huoltamo.fi
040-849 2828

Valmentaja
Turunen Janne
turunenjs@gmail.com
040-755 0486

Valmentaja
Viertonen Jami
jami.viertonen@kolumbus.fi
040-030 3303

Rahastonhoitaja
Forslund Sakari
sakari.forslund@pp2.inet.fi
040-503 0337

Talkoovastaava
Ukonmaanaho-Leinonen Outi
outi_uaho@hotmail.com
044-262 7500


Joukkueen matkaa tukemassa: