Otso Knuuttila siirtyy Ykköseen
Edustus MiehetJulkaistu: 07.01.2022 17.00

Otso Knuuttila siirtyy Ykköseen

Miesten Edustusjoukkueen kapteenina ja seuran maalivahtivalmentajana toiminut Otso Knuuttila siirtyy pelaamaan Miesten Ykköseen. Seuran maalivahtivalmentajana toimiva Petri Pyhältö kommentoi Otson siirtoa seuraavasti:

Viime kausien joukkueen selkäranka ja kapteeni siirtyy uusiin haasteisiin Ykköseen. Tämä osoittaa, että vanhemmallakin iällä voi kehittyä ja siirtyä ylemmälle tasolle pelaamaan. Kiitos Otsolle menneistä vuosista NJS:ssä ja menestystä uudessa seurassa. Veskarin parhaat vuodet ovat sinulla edessäpäin!

Kakkosessa yli 25 nollapeliä viimeisen neljän kauden aikana pelannut Otso valittiin Kakkosen A-lohkon parhaaksi maalivahdiksi pelaajayhdistyksen äänestyksessä kaudella 2020.

Asenne, vaatimustaso, esimerkillisyys ja seuran eteen hommia tekevä kaveri, jolla iso palokärkisydän. Toivottavasti vielä palaat takaisin kotiin, kommentoi Miesten Edustuksen vastuuvalmentaja Teemu Savukoski.

Iso kiitos Otsolle koko palokärkiperheeltä ja onnea tulevaan kauteen!

#palokräkisydän