NJS MINARIT

Nurmijärven Jalkapalloseura järjestää talvikaudella 2021-2022 minareita useassa eri ikäluokassa halliolosuhteissa lämmitetyllä Nurmijärven Sähkö areenalla Klaukkalan urheilupuistossa (Kisatie 9, Klaukkala).

Poikien minarit järjestetään ikäluokissa P8-P11 (v. 2014-2011-syntyneet). Valittavina tasoina on kilpa-, haaste- ja harrastetaso. Pelejä 3/joukkue/päivä. Pelit pelataan aikavälillä 20.11.2021 -3.4.2022.

Tyttöjen minarit järjestetään ikäluokissa T8-T11 (v. 2014-2011-syntyneet). Myös tytöille on tarjolla pelejä kilpa-, haaste- ja harrastetasoilla. Pelejä 3/joukkue/päivä. Pelit pelataan aikavälillä 27.11.2021 – 10.4.2022.

Minarit toteutetaan siten, että yhden ikäluokan pelit pelataan aina samana päivänä. Pelit yhden päivän aikana, joko lauantaina tai sunnuntaina.

Voit ilmoittautua joko yhteen minaripäivään tai täyttää koko talvikauden mielekkäillä peleillä hienoissa olosuhteissa! Nuorimmille ikäluokille (2015-2016) on tarjolla nappulaminarit.

Tästä nappulaminarit sivuille


Minareissa pidetään huolta niin pelaajista kuin kannustajistakin!
• turnauskahvila hallissa
• kaupat sekä muut Klaukkalan palvelut kävelymatkan päässä urheilupuistosta
• reilusti pysäköintitilaa aivan hallin läheisyydessä
• WC:t ja pukuhuoneet Monikko-talossa kenttien vieressä


HINNAT

Pojat/Tytöt

5v5 (2014-2013) 90€

8v8 (2012-2011) 105€


SÄÄNNÖT

Minareissa pelataan SPL:n Kaikki Pelaa – sääntöjen mukaan. https://www.palloliitto.fi/palvelut/jalkapallon-saannot-maaraykset-ja-ohjeet/lasten-ja-nuorten-kaikki-pelaa-saannot#Lapset



P/T8 (v.2014) 5 v 5

P/T9 (v.2013) 5 v 5

P/T10 (v.2012): 8 v 8

P/T11(v.2011): 8 v 8

Peliaika kaikissa 25 minuuttia.


OTTELUOHJELMAT

Otteluohjelmat julkaistaan noin 2 viikkoa ennen minaritapahtumaa cupdomissa. HUOM! Ikäryhmien aikataulut voivat vaihdella pelitapahtumasta riippuen.

Poikapelitapahtuma otteluohjelma

Tyttöpelitapahtuman otteluohjelma

Järjestävä seura pidättää oikeudet muutoksiin.


ILMOITTAUDU MINAREIHIN

POJAT

Poikien minarit 20.-21.11.2021

Poikien minarit 4.-5.12.2021

Poikien minarit 15.-16.1.2022

Poikien minarit 5.-6.2.2022

Poikien minarit 5.-6.3.2022

Poikien minarit 19.-20.3.2022

Poikien minarit 2.-3.4.2022

TYTÖT

Tyttöjen minarit 27.-28.11.2021

Tyttöjen minarit 11.-12.12.2021

Tyttöjen minarit 22.-23.1.2022

Tyttöjen minarit 12.-13.2.2022

Tyttöjen minarit 12.-13.3.2022

Tyttöjen minarit 9.-10.4.2022


Ilmoittautumisen voi perua maksutta viimeistään 30 vrk ennen pelitapahtumaa. Tämän jälkeen emme hyvitä osallistumismaksua. Mikäli pelitapahtuma joudutaan perumaan järjestäjästä tai koronasta johtuvasta syystä, osallistumismaksu palautetaan.

Lisätietoja: turnaukset@njs.fi

Tervetuloa mukaan talvikauden peleihin!

Pysäköintialueet:

Klaukkalan urheilupuisto

https://njs.fi/seura/39/klaukkalan-urheilualue


COVID-19 TURVALLISUUSOHJEET

Nurmijärven jalkapalloseura seuraa tiivisti alueen koronatilannetta. Minareihin osallistutaan vain terveenä ja noudatetaan hyvää yskimis- ja käsihygieniaa. Tapahtumakohtaiset ohjeet toimitetaan osallistuville joukkueille ennen pelitapahtumaa.