Seurapaitapäivää vietetään tiistaina 28.9.!
Nurmijärven Jalkapalloseura ryJulkaistu: 22.09.2021 11.16

Seurapaitapäivää vietetään tiistaina 28.9.!

Suomalaisen seuraväen yhteistä juhlapäivää, Seurapaitapäivää, juhlitaan koko urheiluyhteisön voimin tiistaina 28.9.2021. Aiempina vuosina hurjan suosion saanut teemapäivä kannustaa jälleen jokaista meistä pukeutumaan töihin, kouluun ja omiin menoihin oman seuran väreihin. Oman seuran jäseniä aktivoimalla voimme täyttää kadut, koulut ja työpaikat seuramme väreillä. Vedä siis seurasi pelipaita, verkkarit tai fanipaita päällesi Seurapaitapäivänä ja kutsu kaveri mukaan tunnustamaan väriä.

Seurapaitapäivää voi siis juhlista missä ja milloin tahansa! Haasta perhe, ystävät, seura ja työkaverit mukaan liputtamaan tätä seurajuhlaa.

Näin olet mukana:

  • Kaiva kaapista rakkaan seuran paita tai muu asuste ja pue se päällesi 28.9.
  • Nappaa kuva itsestäsi
  • Postaa kuva someen tunnisteilla #seurapaitapäivä ja #seurasydän
  • Lisää mukaan myös tunniste #palokärkisydän, jotta NJS yhteisön kuvat ovat löydettävissä samasta paikasta

Naisten edustusjoukkueen varaslähtö Seurapaitapäivään

Naisten edustusjoukkueen kausi ykkösessä lähenee loppuaan, sillä sarjakautta on jäljellä enää kaksi kierrosta. Ykkösen sarjatilanne on äärimmäisen jännittävä – sarjataulukon kärkikolmikon erottaa vain kaksi pistettä. NJS on tällä hetkellä sarjataulukossa toisena. Palokärkinaisten viimeinen kotiottelu pelataan tulevana lauantaina 25.9. klo 14:00 Klaukkalan tekonurmella Haukiputaan palloa vastaan. Naisten edarit kutsuvat kaikki seuran juniorit, vanhemmat ja taustat matsiin kannustamaan naiset voittoon!

Kaikki NJS-varusteissa saapuvat katsojat pääsevät ilmaiseksi otteluun. Samalla otamme varaslähdön tiistaina 28.9. järjestettävään kansalliseen seurapaitapäivään, jonka avulla tunnustamme oman seuran värejä – ja NJS:n kohdalla jokaisen seuran jäsenen Palokärkisydäntä. Nyt jokaisella juniorilla on mahtava tilaisuus nähdä, miten oman seuran edustusjoukkue pelaa ja taistelee paikasta Kansalliseen liigaan joukkueella, joka koostuu pääasiassa seuran oman pelaajapolun läpikäyneistä pelaajista.

Toivottavasti lauantaina nähdään mahdollisimman runsaslukuinen (ja äänekäs) kotiyleisö, jonka siivittämänä naiset pääsevät jahtaamaan kolmea pistettä!

Palokärkiterveisin,

Naisten edustusjoukkue